Nowe biuro zamiejscowe K-S SSE w Zielonej Górze

Uroczystość otwarcia Filii K-S SSE S.A. w Zielonej Górze z okazji 11-lecia Podstrefy.

Dnia 5 września 2016r. odbyło się oficjalne otwarcie biura zamiejscowego Kostrzyńsko-Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. w Zielonej Górze na terenie Parku Naukowo - Technologicznego Uniwersytetu Zielonogórskiego Sp. z o. o.

Podstrefa w Zielonej Górze została utworzona 30.08.2005 roku. Pierwszy obszar Strefy zlokalizowany jest  przy ul. Północnej. Jej powierzchnia wynosi wówczas niecałe 36 ha, z czego znaczna część jest już zagospodarowana. Kolejnym milowym krokiem w rozwoju Podstrefy Zielona Góra było utworzenie Regionalnego Parku Przemysłowego  K-S SSE w Nowym Kisielinie. Strefa poszerzyła się o 57 ha 24.12.2007 roku. W 2011 roku strefa powiększyła się do dzisiejszych rozmiarów. W jej granicach znajduje się obecnie ponad 140 ha i jest to jedna z największych podstref Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

To miejsce idealnie obala dwa największe mity dotyczące specjalnych stref ekonomicznych, a mianowicie że specjalne strefy ekonomiczne są dla dużych i zagranicznych firm. W Zielonej Górze podmioty działające w ramach zezwolenia poniosły już wydatki inwestycyjne w wysokości ponad 82 milionów złotych i utworzyły ponad 600 nowych miejsc pracy. Cały zainwestowany kapitał pochodzi z Polski.

Niedługo jednak się to trochę zmieni, ponieważ w ostatnich tygodniach wydane zostały zezwolenie dla przedsiębiorców z kapitałem hinduskim i niemieckim. Razem wydano już 12 zezwoleń na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Podstrefy Zielona Góra. Wciąż prowadzone są rozmowy z kolejnymi podmiotami zainteresowanymi inwestycją w Zielonej Górze, stąd między innymi otwarcie biura Strefy, dzięki czemu obsługa inwestora oraz współpraca z władzami lokalnymi będzie jeszcze bardziej owocna.

http://www.zachod.pl/radio-zachod/serwis-informacyjny/wiadomosci/strefa-z-nowym-biurem-dla-inwestorow/

http://gorzow.tvp.pl/26822058/nowe-biuro-ksse-w-parku-naukowotechnologicznym

https://www.youtube.com/watch?v=XG6W-kjRwps