-Debata o przyszłości- w Kostrzynie nad Odrą

Debata odbyła się 5 listopada 2013 r., w Europejskim Centrum Spotkań w Kostrzynie nad Odrą. –To miasto symbolicznie otwierające Polskę, a w szczególności województwo lubuskie, na Europę. To miasto z najbardziej dynamicznie rozwijającą się strefą ekonomiczną w Polsce – podkreślał wojewoda Jerzy Ostrouch zapraszając na kolejne spotkanie w ramach cyklu debat.

 

Na zaproszenie wojewody odpowiedzieli samorządowcy, przedsiębiorcy i przedstawiciele instytucji związanych z rozwojem infrastruktury województwa lubuskiego. W Kostrzynie nad Odrą mogli usłyszeć najnowsze informacje dotyczące przygotowań do realizacji budżetu nowej perspektywy unijnej na inwestycje infrastrukturalne przedstawione przez Zbigniewa Rynasiewicza, sekretarza stanu w Ministerstwie Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej.- Jestem przekonany, że wspólne działania spowodują, że nasz region będzie jeszcze lepiej przygotowany do pozyskiwania środków w nowej perspektywie unijnej – rozpoczął wojewoda Jerzy Ostrouch trzecią konferencję z cyklu „Debaty o przyszłości”. – To widać, co zostało już zrobione dzięki unijnym dotacjom – przyznał Zbigniew Rynasiewicz, sekretarz stanu w Ministerstwie Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej.

 

Wojewoda Jerzy Ostrouch szczególnie podziękował ministrowi Rynasiewiczowi za obecność i uznanie tematu za warty wspólnego omówienia. Wojewoda dziękował również za prowadzenie spotkania przez poseł Krystynę Sibińską, członka sejmowej komisji infrastruktury, której troska o rozwój infrastruktury województwa jest znana w regionie. Zasługi w tej dziedzinie podkreślił również minister Rynasiewicz. – Rzadko posłanki słyszą pochwały, pani poseł Sibińska jest fachowcem w dziedzinie infrastruktury, dziękuję za merytoryczną pracę – powiedział minister.

 

Do debaty na temat infrastruktury zaproszony został  Wiceprezes Zarządu Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Pan Roman Dziduch. “Wspólnie z Sekretarzem Stanu w Ministerstwie Transportu  Panem Zbigniewem Rynasiewiczem oraz Panią Poseł Krystyną Sibińską wizytowaliśmy tereny Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.  Prezentowaliśmy infrastrukturę którą udało się wybudować wspólnymi siłami miasta, powiatu oraz Kostrzyńsko-Słubickiej SSE. – informował Wiceprezes Zarządu Roman Dziduch -   Zaprezentowana została również koncepcja obwodnicy miasta Kostrzyn wraz z planowanym mostem łączącym nasze miasto ze stroną niemiecką. Sekretarz Stanu zaprosił nas do Warszawy celem zaprezentowania tego projektu transgranicznego”.