Webinarium: Odpowiedzialność podatkowa i karna skarbowa członków zarządu oraz praktyczne sposoby zarządzania tą odpowiedzialnością

W ramach obchodów Dnia Przedsiębiorcy wspólnie z naszym partnerem firmą Dentons oraz Ministerstwem Rozwoju i Technologii chcemy zaprosić naszych inwestorów na webinar pt.: Odpowiedzialność podatkowa i karna skarbowa członków zarządu oraz praktyczne sposoby zarządzania tą odpowiedzialnością.

Data i godzina:
Rozpoczęcie: 28 czerwca 2022, 10:00 CEST
Zakończenie: 28 czerwca 2022, 11:00 CEST


Lokalizacja:
Online
Polska

Wydarzenie organizowane jest w ramach obchodzonego przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii Dnia Przedsiębiorcy, którzy przypada 21 czerwca.

Organy podatkowe w ostatnich latach coraz częściej sięgają po postępowania w sprawach o przestępstwa lub wykroczenia karne skarbowe. Korzystają z tej możliwości już nie tylko jako narzędzia do przedłużania biegu terminu przedawnienia. Rośnie też liczba przepisów materialnych ustaw podatkowych, które rozszerzają katalog czynów zabronionych o nowe zdarzenia.

Na osobną uwagę zasługuje odpowiedzialność solidarna członków zarządu spółek kapitałowych za zobowiązania podatkowe spółek. Odpowiedzialności tej nie regulują przepisy kks, ale Ordynacji podatkowej, a członek zarządu może odpowiadać całym swoim majątkiem osobistym.

Kiedy pojawia się ryzyko odpowiedzialności podatkowej i karnej skarbowej członka zarządu? Czy dotyczy tylko członków zarządu? Czy można tymi ryzykami zarządzić? Postaramy się odpowiedzieć na te pytania.

Podczas spotkania online eksperci z praktyki Postępowań Podatkowych zespołu Prawa Podatkowego omówią kwestie dotyczące:

  • Odpowiedzialności karnej skarbowej oraz praktyki w tym zakresie
  • Sposobów zarządzania ryzykiem odpowiedzialności karnej skarbowej
  • Odpowiedzialności solidarnej członków zarządu za zobowiązania spółek
  • Odpowiedzialności solidarnej członków zarządów spółek zagranicznych, na co warto zwrócić uwagę.

Informacje organizacyjne:

  • Udział w webinarium jest bezpłatny i wymaga rejestracji.
  • Webinarium będzie prowadzone w języku polskim.