AKTUALNOŚCI
Firmy działające w ramach K-S SSE zostały wyróżnione przez Rzeczpospolitą

Laureaci nagrody Orzeł Eksportu z wicepremierem i ministrem gospodarki Januszem Piechocińskim i red. nacz. „Rzeczpospolitej” Bogusławem Chrabotą

 

Po raz 14. honorujemy polskie przedsiębiorstwa za bardzo dobre wyniki i dynamikę rozwoju.

 

Jak co roku, gala organizowana przy okazji publikacji Listy 2000 „Rzeczpospolitej" przez ten dziennik i Ministerstwo Gospodarki zgromadziła liczne grono znakomitych gości. Przede wszystkim przedstawicieli przedsiębiorstw, które zdobyły nagrody Orła Eksportu, Marki Polskiej Gospodarki i Dobrej Firmy, oraz wyróżnienia dla firm najbardziej innowacyjnych w usługach i produkcji.

 

Ponadto wśród gości można było znaleźć przedstawicieli administracji, instytucji finansowych oraz organizacji eksperckich i biznesowych.

 

Promocja świetnych marek

 

– Te nagrody to promocja świetnych brandów, jakimi są Polacy i polska gospodarka   – podkreślił podczas gali Janusz Piechociński, wicepremier i minister gospodarki. – Nasi liderzy eksportu zmienili obraz Polski w świecie. W tym roku poziom eksportu będzie rekordowy i na pewno przekroczy 170 mld euro – dodał Janusz Piechociński.

 

– Tegoroczna edycja listy odbywa się w szczególnym momencie, w którym politycy składają mnóstwo obietnic – powiedział Bogusław Chrabota, redaktor naczelny „Rzeczpospolitej". – Czy to oznacza lepsze czasy dla polskich przedsiębiorstw – przekonamy się w najbliższych miesiącach – zaznaczył.

 

Najpełniejszy obraz polskich przedsiębiorstw

 

Laureatów wyłoniła kapituła złożona z uznanych autorytetów w dziedzinie gospodarki.

 

Podstawą są wyniki zamieszczone w rankingu Lista 2000 –  zestawieniu, które najpełniej na rynku ukazuje obraz polskich przedsiębiorstw.

 

Nagroda Marka Polskiej Gospodarki  została przyznana w kilkunastu kategoriach branżowych najlepszym eksporterom, mogącym pochwalić się znaczącą rentownością.

 

Orłami Eksportu zostało pięć firm najdynamiczniej rozwijających eksport.

 

Laur Dobra Firma trafił natomiast do tych spółek z Listy 2000, które najdynamiczniej rozwijały się w trzech ostatnich latach.

 

Wyróżnienie Firma Innowacyjna otrzymały spółki, które zainwestowały najwięcej w badania i rozwój.

 

Galę zwieńczyła debata ekspertów i praktyków biznesu poświęcona współpracy firm w ekspansji zagranicznej.

 

Partnerem strategicznym Listy 2000 był PKO Bank Polski, a partnerem PKN Orlen.

 

Laureaci nagród

 

Marka Polskiej Gospodarki – PH Elmat sp. z o.o., Rzeszów   (budownictwo i materiały budowlane) – KGHM Polska Miedź SA, Lubin (energetyka i przemysł wydobywczy) – Spiżarnia s.j., Lublin (handel) – Asseco Poland SA, Rzeszów (IT) – TZUO Towimor SA, Toruń (maszyny, narzędzia, urządzenia) – Fabryka Mebli Forte SA, Ostrów Maz. (meble) – Faurecia Gorzów sp. z o.o., Gorzów Wielkopolski (motoryzacja) – Grupa TZMO SA, Toruń  (przemysł chemiczny i farmaceutyczny) – ZPU Prawda sp. z o.o., Olecko   (przemysł drzewny i papierniczy) – Apator SA, Toruń (przemysł elekromaszynowy) – Grupa Can- Pack SA, Kraków (przemysł metalowy) – Polindus sp. z o.o., Kraków (branża spożywcza)

 

Orzeł Eksportu – Alumetal SA, Kęty – Fabryka Mebli Forte SA, Ostrów Mazowiecki – Faurecia Gorzów sp. z o.o., Gorzów Wielkopolski – Grupa Kapitałowa Remontowa Holding SA, Gdańsk – LPP SA, Gdańsk

 

Dobra firma – Apator Powogaz SA GK, Poznań – Briju SA, Poznań – CCC SA GK, Polkowice – Drutex SA, Bytów – Ericpol sp. z o.o. GK, Łódź – Euroservice ZPT w Suchorowie sp. z o.o. – Fabryka Mebli Bodzio s.j., Twardogóra – Fabryka Mebli Forte SA GK, Ostrów Maz. – Famot Pleszew sp. z o.o., Pleszew – Federal-Mogul Bimet SA, Gdańsk – KPM Agata SA, Katowice – LPP SA GK, Gdańsk – Monnari Trade SA GK, Łódź – Phoenix Contact Wielkopolska, Nowy Tomyśl – PR PAK Serwis sp. z o.o., Konin – Profim sp. z o.o., Turek – Spółdzielnia Pracy Muszynianka, Krynica-Zdrój – Wawel SA, Kraków – ZACh Chemet SA, Tarnowskie Góry – Ziaja Ltd. ZPL sp. z o.o., Gdańsk

 

Najbardziej Innowacyjna Firma – Asseco Poland S.A., Rzeszów – Zakłady Mechaniczne Tarnów S.A., Tarnów